laserFOX III to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie laserów stomatologicznych, który pozwala na wykonanie wielu zabiegów laserowych niemożliwych do przeprowadzania za pomocą innych urządzeń.

FOX III jako jedyny laser na rynku posiada zielony wskaźnik naprowadzający  oraz bardzo dokładny system kalibracji i pomiaru mocy, co czyni go bardzo bezpiecznym narzędziem.

FOX III posiada możliwość podłączenia zarówno normalnego (300 mikrometrów) jak i bardzo cienkiego (200 mikrometrów) światłowodu.

Znakomicie nadaje się więc zarówno do zabiegów chirurgicznych, zabiegów ENDO (dezynfekcja kanałów korzeniowych) oraz PERIO (redukcja bakterii w kieszonkach dziąsłowych) jak i do biostymulacji.

Laser FOX III jako jedyne urządzenie na rynku pozwala również na wykonywanie zabiegów aktywowanej laserowo terapii fototermicznej EmunDo. Czyni to go jednym z najbardziej innowacyjnych urządzeń w swojej klasie.

Głównymi atutami  zabiegów wykonanych za pomocą lasera FOX III jest ich bezkrwawy i bezbolesny przebieg, zminimalizowanie powikłań pozabiegowych oraz brak konieczności zakładania szwów.

Poniżej znajdują się opisy i filmy prezentujące możliwości lasera FOX III.

 

 1. Wycięcie włókniaka
  Zbędną lub rozrostową tkankę można usunąć w sposób bezkrwawy, przy odczuwaniu minimalnego  lub bez odczuwania żadnego – bólu pooperacyjnego. W porównaniu z tradycyjnymi technikami chirurgicznymi, zabieg ten można przeprowadzić bez użycia skalpela i zakładania szwów, ustawiając od razu idealną architekturę bez ryzyka wystąpienia później recesji pozabiegowej. Dzięki przewidywalności wyników zabiegu ostateczne wyciski pod uzupełnienia protetyczne można wykonać w czasie tej samej wizyty.

 2. Wycięcie wędzidełka (FRENEKTOMIA)
  Laser diodowy pozwala na bezbolesne,bezkrwawe i bezszwowe podcięcie wędzidełka wargi górnej . Zabieg ten  poprawia dostęp dla czynności związanych z higieną jamy ustnej i może pomóc w zamknięciu diastemy i zlikwidowaniu zaburzeń mowy.

 3. Plastyka dziąseł (GINGIWEKTOMIA)
  Przerost dziąsła i powstawania rzekomych kieszonek na skutek słabej higieny jamy ustnej u pacjentów ortodontycznych występuje dość często. Może to doprowadzić do problemów z gromadzeniem się płytki nazębnej, wydłużonego czasu leczenia oraz niezadowolenia pacjentów .  Laser FOX III pozwala na dokładne i skuteczne usunięcie przerośniętych dziąseł i przywróceniu im anatomicznego kształtu. W porównaniu do klasycznej wersji, zabieg laserowy jest bezkrwawy i niemal bezbolesny, a dziąsła goją się bardzo szybko.

 4. Odsłonięcie kła ( wskazania ortodontyczne)
  Laser diodowy FOX III z łatwością usunie tkankę miękką i zapewni dostęp konieczny do założenia zamków ortodontycznych, bez konieczności zastosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa zazwyczaj krócej niż 4 minuty i jest bezbolesny, w jego rezultacie mamy suche pole, gotowe do natychmiastowego założenia zamka/guzika. Zabieg laserowy, trwający kilka minut może zaoszczędzić miesiące, a nawet rok oczekiwania na zakończenie  leczenia.

 5. Dezynfekcja kanałów korzeniowych

 6. Leczenie chorób przyzębia ( paradontozy, zapalenia dziąseł) EmunDo
  to pierwszy na świecie preparat do laserowej terapii fototermicznej (PTT). W wyniku działania preparatu i lasera diodowego 810 nm powstają cząstki ozonu oraz wolne rodniki tlenowe, które działają antybakteryjnie na tkanki miękkie jamy ustnej. W odróżnieniu od innych preparatów PTT dostępnych na rynku, EmunDo eliminuje wszystkie bakterie Gram „+” i Gram „-” znajdujące się w jamie ustnej. Preparat eliminuje więc wszystkie niechciane bakterie z jamy ustnej pacjenta. Opakowanie wystarcza na przeprowadzenie jednego zabiegu na dwóch łukach zębowych.

  Zastosowanie kliniczne:

  • leczenie parodontozy
  • redukcja bakterii w jamie ustnej
  • periimplantitis
  • endodoncja (dezynfekcja kanałów korzeniowych)
  • sterylizacja głębokich ubytków bez ryzyka uszkodzenia miazgi zęba

  Korzyści ze stosowania terapii fototermicznej EmunDo:

  • 100% redukcja bakterii
  • bardzo wysoka skuteczność
  • 100% ochrona przed wysiękiem bakterii do krwi
  • lepsze i szybsze gojenie ran
  • natychmiastowa ulga w bólu
  • terapia jest bezbolesna i nie powoduje efektów ubocznych
  • może być wielokrotnie powtarzana, biokompatybilna

 7. Leczenie nadwrażliwości zębów
 8. Leczenie powikłań zapalnych po zabiegach chirurgicznych

Serdecznie zapraszam.

flaga_UE

logo_pr